Ciekawostka #8

Czy wiesz że…
Około 80% Polaków uważa się za meteopatów ! Meteopatia nie jest chorobą lecz dolegliwością, która dotyka co 3osobę.
Dolegliwość ta jest ściśle związana z nagłymi zmianami pogody. Meteopata reaguje min. na skoki ciśnienia atmosferycznego, długotrwały deszcz, ostry mróz czy nadmierny upał oraz każde inne zjawisko atmosferyczne. Najczęstszymi objawami które dokuczają osobom z tą przypadłością są:
*bóle stawów i mięśni
*trudności z koncentracją, uczucie ogólnego rozdrażnienia
*bóle głowy
*bezsenność
*złe samopoczucie i brak energii
*podwyższone lub obniżone ciśnienie
W wyniku przeprowadzonych badań, okazało się że jesień dla meteopatów jest najmniej korzystną porą roku. Dzień staje się krótszy, mamy ograniczony dostęp do słońca, częściej pada deszcz, wiatry stają się gwałtowniejsze, na dworze jest szaro, zimno i to wszystko ma negatywny wpływ na nasz stan zdrowia. Nie ma lekarstwa na meteopatię, Ci którym objawy dokuczają najbardziej ratują się domowymi sposobami lub wspomagają się aptecznymi specyfikami. Wszystko jednak mija wraz z ustabilizowaniem się pogody. Pewnie nie raz słyszeliście
jak sympatyczna prezenterka pogody zapowiada iż „biomet będzie korzystny, niekorzystny lub obojętny” to właśnie dzięki tej informacji wiemy czy warunki pogodowe sprzyjają naszemu samopoczuciu i zdrowiu czy wręcz odwrotnie.

A czy Wy odczuwacie negatywne skutki zmiany pogody ? Podczas jakiej pogody czujecie się najlepiej a podczas jakiej najgorzej ?
—>Zdjęcia autorstwa młodziutkiego Sebastiana , który dzięki fotografii ukazuje piękno przyrody w każdej porze roku.
Sebastian Karcz Sebastian Karcz Fotografia